Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

Aktualności

 • Nabór wniosków do konkursu grantowego "Bezpieczne dzieciństwo"

  2016-05-05

  Fundacja Dzieci Niczyje zaprasza do udziału w programie grantowym „Bezpieczne dzieciństwo”. O granty mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, które wspierają społeczność lokalną w polepszaniu standardów bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Wnioski można składać do 3 czerwca 2016 roku. 

  czytaj dalej »
 • Wysoki Sadzie, wysłuchaj dziecko!

  2016-04-28

  Fundacja Dzieci Niczyje i Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce, pod honorowym patronatem Krajowej Rady Sądownictwa i Rzecznika Praw Dziecka, zainaugurowały kampanię społeczną dotyczącą wysłuchania dziecka przez sędziego w postępowaniu cywilnym. Akcja realizowana pod hasłem „Dziękuję za wysłuchanie”, adresowana jest do przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości – sędziów wydziałów cywilnych oraz wydziałów rodzinnych i nieletnich. Kampania ma na celu uwrażliwienie i upowszechnienie wiedzy na temat wysłuchania dziecka w postępowaniu cywilnym poprzez podkreślenie istoty i wartości tej czynności.

  czytaj dalej »
 • Lepszy start dzięki III edycji projektu Accordeon Samodzielności

  2016-04-13

  Fundacja Dzieci Niczyje zakończyła III edycję projektu Accordeon Samodzielności, finansowany przez Fundację Accor, realizowany w partnerstwie z Grupą Hotelową Orbis. Realizacja projektu umożliwiła wsparcie 20 młodym osobom w procesie usamodzielniania się. Uczestnicy wzięli udział w specjalnym programie rozwoju osobistego jak również płatnych stażach w dużych firmach o różnych profilach zawodowych.

  czytaj dalej »
 • Ostrożnie - dziecko! Konferencja nt. ochrony niemowląt i małych dzieci przed przemocą

  2016-04-07

  8 kwietnia w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się IX Ogólnopolska konferencja „Ostrożnie - dziecko! Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci”. To największe ogólnokrajowe wydarzenie poświęcone w całości profilaktyce przemocy wobec niemowląt i małych dzieci – do 6. r. ż. Podczas tegorocznej konferencji będzie poruszana problematyka zapobiegania przemocy i zaniedbaniu małych dzieci, w tym wsparcia rodziców w trudnych sytuacjach. Organizatorami konferencji są Fundacja Dzieci Niczyje, Prezydent m. st. Warszawy oraz Zakład Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  czytaj dalej »
 • „Bądź kumplem, nie dokuczaj” - jak nauczyciele mogą radzić sobie z problemem dokuczania wśród dzieci?

  2016-04-06

  Nauczyciele i pracownicy szkół odgrywają kluczową rolę w zwalczaniu zjawiska dokuczania wśród uczniów. Organizatorzy kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, której partnerem jest Fundacja Dzieci Niczyje, proponują pedagogom materiały dydaktyczne, mające wspomóc ich w radzeniu sobie z przemocą i dokuczaniem.

  czytaj dalej »