Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

Aktualności

 • Zaproszenie do udziału w badaniu dla rodziców

  2015-02-13

  Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci w wieku 3 – 6 lat do udziału w badaniach realizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje. Rodzice wezmą udział w wywiadach grupowych na temat serwisu dla przedszkolaków Necio.pl.

  czytaj dalej »
 • Myślę, więc nie ślę - ruszyła nowa kampania FDN nt. sekstingu

  2015-02-13

  Pod hasłem „Myślę, więc nie ślę” Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła kampanię społeczną poświęconą problemowi sekstingu, czyli przesyłania przez młodych ludzi nagich lub prawie nagich zdjęć i filmów przy użyciu telefonów komórkowych i internetu.  Swoje roznegliżowane fotki rozsyła co dziewiąty nastolatek w Polsce. Zdarza się, że materiały przesyłane w prywatnej korespondencji trafiają do sieci, a przedstawione na nich osoby stają się ofiarami cyberprzemocy.

  czytaj dalej »
 • 10 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

  2015-02-09

  10 lutego, w kilkudziesięciu państwach na całym świecie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie organizowane pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet” ma zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu. W Polsce organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są również firmy Microsoft oraz Facebook.

  czytaj dalej »
 • „Dodaj znajomego” – nie hejtuj! - kampania edukacyjna przeciwko hejtowaniu w sieci

  2015-01-14

  Disney Channel i Disney XD wraz z Fundacją Dzieci Niczyje rozpoczęli ogólnopolską kampanię „Dodaj znajomego”. Ma ona uświadomić dzieciom i młodzieży negatywne skutki hejtowania i zachęcić do przeciwstawienia się niewłaściwym zachowaniom w sieci.

   

  czytaj dalej »
 • Nowy numer kwartalnika "Dziecko krzywdzone" - Vol. 13 nr 3: Być ojcem.

  2014-12-29

  Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem kwartalnika Dziecko krzywdzone. Teoria, badania, praktyka - Vol. 13 Nr 3: Być ojcem. W tym numerze znajdą Państwo przekrój zagadnień związanych z ojcostwem.

  czytaj dalej »