Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

Aktualności

 • MS i FDN zorganizowały seminarium o przyjaznym przesłuchiwaniu

  2014-10-10

  9 października Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Fundacja Dzieci Niczyje zorgamziowały seminarium „Przyjazne przesłuchiwanie dzieci oraz innych szczególnych grup pokrzywdzonych i świadków w zmienionej rzeczywistości prawnej”. Spotkanie adresowane było do prezesów, dyrektorów sądów oraz samych sędziów.

  czytaj dalej »
 • Zapraszamy na V Regionalną konferencję "Profilaktyka i interwencja w sytuacji krzywdzenia dzieci"

  2014-10-09

  Zapraszamy do rejestracji na V Regionalną Konferencję Profilaktyka i interwencja w sytuacji krzywdzenia małych dzieci, która odbędzie się w dniu 4 listopada 2014r. w Sosnowcu.

  czytaj dalej »
 • FDN patronem książki "Zrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnie" Magdaleny Czub

  2014-10-09

  Fundacja Dzieci Niczyje objęła swoim patronatem najnowszą książkę Magdaleny Czub - "Zrozumieć dziecko wykorzystywane seksualnie" wydaną przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Autorka, opierając się na swoim doświadczeniu w pracy z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniem przemocy seksulanej i z ich rodzinami, a także na wnioskach z badań własnych, poszukuje odpowiedzi na pytanie o wpływ wykorzystania na rozwój i ogólne funkcjonowanie młodego człowieka. Książka już jest dostępna w księgarniach.

  czytaj dalej »
 • Nabór na staż w Centrum Pomocy Dzieciom "Mazowiecka"

  2014-10-08

  Serdecznie zapraszamy studentów (IV i V roku) oraz absolwentów psychologii, pedagogiki i innych kierunków społecznych do udziału w naborze na roczny staż w Centrum Pomocy Dzieciom "Mazowiecka" Fundacji Dzieci Niczyje.

  czytaj dalej »
 • Co dziewiąty nastolatek w Polsce przesyła swoje erotyczne zdjęcia

  2014-10-01

  Według badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Dzieci Niczyje przez GfK Polonia, co dziewiąty nastolatek w Polsce  (11%)  w wieku 15-18 lat wysyłał za pośrednictwem telefonu lub internetu swoje nagie lub prawie nagie zdjęcia. Jedna trzecia respondentów (34%) przyznała, ze otrzymuje takie fotki. Ponad połowa młodych ludzi (58%) uznała, że zjawisko przesyłania zdjęć o charakterze erotycznym jest obecne wśród ich rówieśników.

  czytaj dalej »