Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

Aktualności

 • Ochrona nietykalności cielesnej dzieci – czy zmieniać prawo?

  2012-06-05

  List Rzecznika Praw Dziecka do Prokuratora Generalnego z wnioskiem o objęcie bicia dzieci przez nauczycieli ściganiem z urzędu wywołał dyskusję na temat ograniczeń i możliwości interwencji w przypadkach naruszenia nietykalności cielesnej dzieci w obecnym stanie prawnym. Poniżej zamieszczamy interpretacje obowiązujących regulacji prawnych w tym zakresie  istotne w punktu widzenia tego dyskursu.

  czytaj dalej »
 • Ochrona dzieci przed przemocą ze strony nauczycieli - debata ekspertów czy jedyna słuszna racja?

  2012-06-05

  Wypowiedź dr Moniki Sajkowskiej, dyrektor FDN, w sprawie postulatu wprowadzenia ścigania z urzędu nauczycieli, którzy naruszyli nietykalność cielesną dzieci.

  czytaj dalej »
 • Fundacja Dzieci Niczyje zawsze kategorycznie sprzeciwia się biciu dzieci i nigdy go nie bagatelizuje. Przez lata zabiegała o wprowadzenie prawnego zakazu kar fizycznych.

  2012-06-01

  W Gazecie Wyborczej (1.06.12) ukazał się artykuł „Głośniej o biciu w szkole” dotyczący listu Rzecznika Praw Dziecka do Prokuratora Generalnego w sprawie karanie z urzędu nauczycieli stosujących przemoc wobec dzieci. W artykule cytowana jest wypowiedź dyrektorki Fundacji Dzieci Niczyje, dr Moniki Sajkowskiej, z którą dziennikarka rozmawiała w trakcie przygotowywania artykułu. Wypowiedź Moniki Sajkowskiej została w niedopuszczalny sposób wypaczona – sugeruje bagatelizowanie pewnych form przemocy wobec dzieci. Cytowane słowa nie padły w rozmowie. Po dzisiejszej interwencji w GW w tej sprawie Monika Sajkowska została przeproszona. Rozmowa z nią ma się ukazać w poniedziałkowym wydaniu Gazety Wyborczej.

  czytaj dalej »
 • FDN patronem konkursu portalu zawodmama.pl!

  2012-05-28

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w urodzinowym konkursie portalu www.zawodmama.pl! Napisz bajkę o życiu pracującej mamy i wygraj rowerek dziecięcy! FDN jest patronem konkursu.  czytaj dalej »
 • Kto krzywdzi dziecko słowem?

  2012-05-24

  Co drugi polski rodzic regularnie krzyczy komunikując się ze swoim dzieckiem. Co piąty przyznaje, że zdarzyło mu się wobec niego użyć obraźliwych słów. Niemal dwa razy częściej krzyk stosują matki niż ojcowie – bo to one zwykle spędzają więcej czasu z dziećmi. Pozostał tydzień do końca kampanii medialnej „Słowa ranią na całe życie”. Fundacja Dzieci Niczyje publikuje wyniki badań nt. przemocy słownej wobec najmłodszych. Badania, w ramach partnerskiej współpracy z FDN, przeprowadził Millward Brown SMG/KRC.

  czytaj dalej »