Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

Aktualności

 • Magnes-cegiełka na rzecz Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

  2011-12-12

  Do końca tygodnia na MyDeal.pl można kupić magnes Fundacji Dzieci Niczyje. Dochód ze sprzedaży magnesików-cegiełek będzie przeznaczony na wsparcie i rozwój Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez FDN.

  czytaj dalej »
 • Konkurs grantowy 2012

  2011-12-12

  Zapraszamy do składania wniosków do konkursu grantowego "Bezpieczne dzieciństwo" 2012. W ramach konkursu, Fundacja Dzieci Niczyje wspiera działania, których celem jest ochrona dzieci przed przemocą i krzywdzeniem oraz pomoc ich rodzinom i opiekunom. Ze środków konkursowych dofinansowane będą projekty przeciwdziałania zagrożeniom dzieci w Internecie; profilaktyki krzywdzenia małych dzieci oraz wspierania dzieci-ofiar przestępstw. Termin składania wnioksów - 23 grudnia 2011 r.

  czytaj dalej »
 • Gry komputerowe pod choinkę?

  2011-12-05

  Fundacja Dzieci Niczyje ostrzega: Nie kupujmy „kota w worku”. Wiele gier dostępnych na rynku wspaniale stymuluje rozwój dziecka, są jednak gry, z którymi dzieci absolutnie nie powinny mieć kontaktu. Tymczasem często znajdują je pod choinką.

  czytaj dalej »
 • Zapobieganie problemowi porzucania dzieci – międzynarodowa konferencja w Warszawie

  2011-12-02

  W ubiegłym roku w polskich szpitalach zostało zostawionych 798 noworodków. Wśród krajów Unii Europejskiej zajmujemy także drugie miejsce pod względem liczby dzieci poniżej 3 r.ż. oddanych do adopcji (1 545 w 2009 r.). Problem porzuceń dotyczy wszystkich krajów członkowskich. Pomimo to, w Europie nadal nie opracowano efektywnego i spójnego systemu zapobiegania temu zjawisku. W poniedziałek – 5 grudnia – eksperci spotkają się w Warszawie na międzynarodowej konferencji poświęconej porzuceniom dzieci. Jej organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje wraz z Uniwersytetem w Nottingham.

  czytaj dalej »
 • 19 listopada – Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci

  2011-11-18

  Od dziesięciu lat 19 listopada jest Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. W jego ramach, ponad 700 organizacji pozarządowych ze 125 krajów świata tworzy międzynarodową koalicję, która inicjuje obchody tego dnia, organizuje krajowe i lokalne akcje, adresuje postulaty i rekomendacje do rządów swoich krajów. Polską organizacją w koalicji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci jest Fundacja Dzieci Niczyje.

  czytaj dalej »