Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

Biegam Dobrze

#BIEGAMDOBRZE

 

W 2015 roku Fundacja Dzieci Niczyje razem z Fundacją Maratonu Warszawskiego po raz pierwszy zaprosiła biegaczy do aktywnego włączenia się w pomoc dla najbardziej potrzebujących. W 37.PZU Maratonie Warszawskim wzięło udział ponad 500 biegaczy charytatywnych, którzy prowadzili zbiórki dla jednej z czterech organizacji (Amnesty International, Fundacji Synapsis, Fundacji R’n’R i Fundacji Dzieci Niczyje). Nasi biegacze zebrali ponad 85 000 złotych. To wspaniały wynik i ogromne wsparcie dla naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy!

Więcej informacji o I edycji akcji #BiegamDobrze >>

Przed nami kolejne, wielkie imprezy sportowe 2016 roku, w których także będzie można „pobiec dobrze”: 11.PZU Półmaraton Warszawski i 38.PZU Maraton Warszawski. Ponownie będzie można pomóc tym,  którzy tej pomocy najbardziej potrzebują – dzieciom pozbawionym bezpiecznego i radosnego dzieciństwa.

Tak jak poprzednio wystarczy zarejestrować się jako „biegacz charytatywny” i zebrać minimum 300 złotych potrzebne by uzyskać wyjątkowy, charytatywny numer startowy.  Na pewno wielu biegaczy zdecyduje się ustawić poprzeczkę dużo wyżej. Gorąco do tego zachęcamy!

Dołączcie do grona charytatywnych biegaczy 11. PZU Maratonu Warszawskiego i 38.PZU Maratonu Warszawskiego! Pomóżcie podopiecznym Fundacji Dzieci Niczyje! Dołącz-rejestracja >>

Masz profil na FB? Dołącz do naszego wydarzenia i śledź najnowsze informacje o drużynie biegaczy FDN, która biegnie, aby dać dzieciom siłę: https://www.facebook.com/events/443758445812822/

Dlaczego warto pomóc Fundacji Dzieci Niczyje?

Dziecko, które zostało skrzywdzone, nie poprosi o pomoc. Wstydzi się, czuje się winne i osamotnione. Potrzebuje pomocy, aby odzyskać zaufanie i radość z życia. Wiemy o tym, bo pomagamy takim dzieciom od blisko 25 lat…

Historia Radka - „Muszę obronić mamę”

Jakiś czas temu z naszym Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży  116 111 skontaktował się Radek. - Boję się taty. – wyznał. - Kilka lat temu bardzo dużo pił i bił nas wszystkich – mamę, mnie, rodzeństwo. Czym popadnie. Potem tata poszedł na leczenie i było dobrze, ale ostatnio znów zaczął pić. Boję się, że znowu zacznie nas bić. Już zaczął krzyczeć, a wtedy też zaczynało się od krzyku. Muszę obronić mamę i młodsze rodzeństwo. Jak mam to zrobić? – pytał. Radek , w czasie rozmowy z konsultantką Telefonu Zaufania, zdecydował zwrócić się o pomoc do szkolnego psychologa. Wspólnie mają poszukać najlepszego wyjścia z tej trudnej sytuacji. Jesteśmy z nim w kontakcie – wspieramy go w trudnych momentach.

Od wielu lat pomagamy dzieciom takim jak Radek. Pokazujemy im jak mogą uniknąć przemocy i wykorzystywania. Pomagamy tym, które już zostały skrzywdzone. Uczymy rodziców, jak traktować dzieci, żeby ich nie krzywdzić. Te i wiele innych działań możemy realizować dzięki wsparciu ludzi dobrej woli..

Liczymy na Was. Dołączcie do akcji #BiegamDobrze. Pobiegnijcie dla FDN lub wesprzyjcie zbiórki naszych biegaczy!

 

W 2014 roku: