Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

Dobry Rodzic - Dobry Start

Czas trwania: Połowa marca do połowy czerwca 2009 r.

Cel kampanii: Kampania medialna miała na celu zwrócenie uwagi na fakt, że rodzicielstwo jest zadaniem, z którym czasami trudno sobie poradzić. Jednocześnie massmedia, pokazując rodziców małych dzieci, prezentują wizerunek wypoczętych, szczęśliwych dorosłych i uśmiechnięte dzieci. Dlatego też rodzice, którzy napotykają na problemy, wstydzą się o tym mówić, traktują swoją sytuację jako niepowodzenie. Często nie wiedzą, gdzie mogą szukać pomocy.

Rodzice małych dzieci powinni otrzymać wsparcie, by dysponowali jak największą wiedzą o tym, co sprzyja prawidłowemu i zdrowemu rozwojowi ich dziecka, a co szkodzi; by wiedzieli, jak w trudnych sytuacjach zapanować nad swoimi emocjami; by byli świadomi, że w razie problemów związanych z rolą rodzica istnieje szereg instytucji i organizacji, do których mogą zwrócić się po poradę i pomoc.

Organizator: Fundacja Dzieci Niczyje, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Urząd m.st. Warszawy

Agencja realizująca: DDB Warszawa

Media: prasa, radio, telewizja, outdoora

Działania: Dla rodziców przygotowano materiały edukacyjne: broszury i ulotki, m.in. „Proszę, uważaj na mnie!", „10 kroków ku temu, by stać się lepszym rodzicem", „Zamiast klapsów - jak z szacunkiem i miłością stawiać dziecku granice", „Ostrożnie dziecko", „Stres - poradnik dla rodziców małych dzieci",  „Dobry Rodzic - Dobry Start".

Do kampanię wsparło ponad 100 instytucji i organizacji z terenu całej Polski. Organizacje te, jako Ambasadorowie Kampanii aktywnie włączyły się w działania dystrybuując materiały przygotowane w ramach programu "Dobry Rodzic - Dobry Start", organizując spotkania i warsztaty dla rodziców, promując ideę dobrego rodzicielstwa w swoim lokalnym środowisku. Dzięki nim materiały docierały nt. pozytywnego rodzicielstwa docierają do rodziców w całej Polsce.

Do dyspozycji rodziców oddano także stronę internetową www.dobryrodzic.pl, na której można znaleźć wiele przydatnych informacji o opiece nad małymi dziećmi, adresy placówek, które udzielają pomocy rodzicom małych dzieci oraz aktualną ofertę dla rodziców przygotowaną w ramach programu Dobry Rodzic - Dobry Start.

Dla rodziców przygotowano konkurs fotograficzny i konkurs na rymowanki.

Kampania "Dobry Rodzic-Dobry Start" była pierwszą w Polsce kampanią dotyczącą dobrego rodzicielstwa skierowaną do rodziców najmłodszych dzieci. 

Materiały:

Reklama prasowa

uwazaj

 

Spot telewizyjny


 

 

Spot radiowy

 

Więcej na stronie programu Dobry Rodzic - Dobry start