Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

"Kable nie służą do bicia"

Partnerem Akcji "Zła tradycja" jest Fundacja Pomocy Rodzinie „OPOKA” , która z okazji tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przmocy wobec Dzieci zorganizowała Akcję Społeczną "Kable nie służą do bicia".

Akcja odbyła się  w dniu 18.11.2012 r.  podczas której poruszony został problem krzywdzenia dzieci. Łodzianie zostali uwrażliwieni na potrzebę reakcji w chwili zagrożenia dobra małoletnich.

Fundacja "Opoka" zorganizowała również warsztaty wychowawcze dla rodziców dotyczące nieagresywnego rozwiązywania konfliktów. Głównym celem zajęć warsztatowych "Wiem, umiem, potrafię- szkoła nieagresywnych rozwiązań konfliktów
w rodzinie" jest wykształcenie w rodzicach prawidłowych postaw rodzicielskich, wskazanie im metod wychowawczych, osadzenie w roli rodzica, poznanie potrzeb dzieci aby móc wyeliminować agresywne sposoby rozwiązywania konfliktów. Zajęcia warsztatowe podkreślają, że prawidłowo przebiegająca komunikacja porządkuje i wzmacnia relacje w systemie rodziny.

Warsztaty mają cykliczny charakter, obejmujący 12 cotygodniowych spotkań. To kompendium wiedzy i praktycznych sposobów radzenia sobie w trudnych, konfliktowych sytuacjach. Program warsztatów został opracowany na podstawie wybranych pozycji literatury, doświadczeń z pracy z rodzicami i dziećmi, oraz w oparciu o metody specjalistów z zakresu psychiatrii, psychologii i pedagogiki.