Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie

Czas trwania: od lutego do czerwca 2004

Cel kampanii: Akcja poświęcona została problemowi uwodzenia dzieci w Internecie i rozpoczęła w Polsce dyskusję na temat tego problemu.

Organizator: Fundacja Dzieci Niczyje

Agencja realizująca: VA Strategic Communications.

Media: Prasa, Telewizja, Outdoor, Internet

Działania: Kampania medialna prowadzona pod hasłem Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie to pierwszy projekt zrealizowany w ramach programu Dziecko w Sieci. Dzięki dużemu zaangażowaniu mediów kampania uzyskała widoczność na poziome ponad 70 proc. ogółu Polaków (Gemius 2005).
W ramach kampanii prezentowane były reklamy telewizyjne, radiowe, prasowe oraz zewnętrzne. Do akcji włączyło się, m.in. 8 ogólnopolskich stacji telewizyjnych, 19 stacji radiowych, 33 tytuły prasowe (ponad 120 publikacji reklamy) oraz blisko 200 portali i serwisów internetowych. Reklama zewnętrzna (billboardy oraz plakaty przystankowe) eksponowana była w 18 największych miastach Polski.

Spot telewizyjny wykorzystany w kampanii, prezentujący rozmowę na czacie pomiędzy dziewczynką (Ania) i dorosłym mężczyzną podającym się za jej rówieśnika (Wojtek), do dzisiaj jest wykorzystywany w materiałach telewizyjnych dotyczących przypadków pedofilii w Internecie. Przez tygodnik "Przekrój" został uznany za jedną z 20 reklam, które wstrząsnęły Polską.

Materiały:

Plakat

      

Spot telewizyjny

 

 

Kampania na świecie

W 2008 roku kampania została zaadaptowana na Łotwie, Bułgarii i w Albanii.

Więcej na stronie programu Dziecko w Sieci