Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

Włącz się

Dzieci potrzebują naszej szczególnej uwagi i opieki. Możesz przyczynić się do poprawy ich bezpieczeństwa włączając się w działania Fundacji na wiele sposobów.

Prezentujemy kilka przykładów, co możesz zrobić w swoim otoczeniu, aby dzieci były bezpieczniejsze i szcześliwsze. Zdecyduj co możesz zrobić już dziś!.

Powieś plakat

Zarówno o problemie przemocy, jaki i o sposobach przeciwdziałania i pomocy należy przede wszsytkim informować. Specjalnie w tym celu przygotowaliśmy plakat informujący o Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Możesz go samodzielnie wydrukować i powiesić. Idealne miejsca to takie, gdzie spotyka się rodziców z dziećmi - place zabaw, przedszkola, szkoły, przychodnie pediatryczne, kawiarnie przyjazne dzieciom, miejsca warsztatów dla rodziców i dzieci.

To bardzo prosta i skuteczna metoda. Dzięki Tobie pojawimy się miejscach, do których nie dotarlibysmy jeszcze przez długi czas - Dziękujemy!

Pobierz plakat

Wpisz numer Telefonu Zaufania 116 111 do telefonu dziecka

To najprostszy sposób poprawy bezpieczeństwa dziecka. Nastolatki nie zawsze potrafią zwrócić się ze swoimi problemami do najbliższych. Wstydzą się, boją się oceny lub nie chcą martwić opiekunów. Pod numerem 116 111 zawsze czeka na nich ktoś, z kim mogą bezpiecznie porozmawiać i się poradzić.

Najważnieszym celem każdego rodzica jest szczęście i bezpieczeństwo ich dziecka. Telefon w 2012 roku uratował życie 95 dzieci, dzieki szybkiej interwencji w porozumieniu z policją. W tak ekstremalnych przypadkach najważniejsze jest, aby nastolatek skontaktował się z jakąkolwiek osobą, która może mu pomóc. 116 111 to odpowiedź na tą potrzebę.

Powiedz o 116 111 swojemu dziecku, poinformuj także swoją rodzinę i znajomych o tej możliwości. Wpisz numer do telefonu dziecka. To może pomóc, kiedy wszystko inne zawiedzie.

Więcej inforamcji o Telefonie 116 111.

Bądź na bieżąco

Zapisałeś / zapisałaś się już nasz newsletter? Śledzisz nowości na Facebook'u? Niby banalne, a może przydać się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. To tam znajdziesz najświeższe informacje o kampaniach, wynikach badań, warsztatach dla rodziców i wiele innych.

Najczęstszym problemem w przypadkach przemocy wobec dzieci, jest brak wiedzy co można zrobić, jak reagować, gdzie szukać pomocy. To wszystko zjadziesz u nas - łatwo i przystępnie przedstawione. Tylko korzystać! Zapisz się teraz.

Wspieraj nas finansowo

Bez wielu ludzi, którzy nie są obojętni na los dzieci, nie udało by się nam zrealizwować dużej części działań na rzecz dzieci- ofiar przemocy. Wsparcie finansowe jest bardzo ważne - umożliwia nam skuteczną pomoc dzieciom. Jesteśmy też niezmiernie wdzięczni, wszystkim, którzy nam ufają i przekazują darowizny na cele statutowe Fundacji. Będziemy bardzo szcześliwi, jeżeli zdecydujesz się dołączyć do grona naszych darczyńców. Jest kilka możliwości wspierania finansowego - przeczytaj i wybierz odpowiednią dla siebie.