Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

O Fundacji

Misja Fundacji

Fundacja Dzieci Niczyje istnieje po to, aby zapewnić każdemu dziecku bezpieczne dzieciństwo. Chronimy dzieci przed krzywdzeniem i pomagamy tym, które doświadczyły przemocy.

Realizując naszą misję:

  • Uczymy dorosłych, jak traktować dzieci, żeby ich nie krzywdzić
  • Pokazujemy im, jak reagować, gdy podejrzewają, że dziecku dzieje się krzywda
  • Uczymy dzieci, jak mogą uniknąć przemocy i wykorzystywania
  • Oferujemy krzywdzonym dzieciom i ich opiekunom pomoc psychologiczną i prawną
  • Wpływamy na polskie prawo, by jak najlepiej chroniło interes dziecka

Statut Fundacji  - plik do pobrania >>

Fundacja Dzieci Niczyje należy do następujących organizacji/sieci współpracy: Child Helpline International, Child Rights Information Network, ECPAT International, EU Civil Society Platform against Trafficking in Human Beings, Eurochild, European NGO Alliance for Child Safety Online, Federacja Mazowia, Home Start International, Insafe, Krajowe Partnerstwo na rzecz Ochrony Dzieci przed Przemocą, La Voix De l'Enfant, Partnerstwo na Rzecz Rozwoju i Edukacji Małych Dzieci, Separated Children in Europe Programme, Youth Protection Roundtable

Czym zajmuje się Fundacja Dzieci Niczyje?

Jeden dzień z życia Fundacji Dzieci Niczyje

"Jedna godzina, trzy punkty na mapie Warszawy, dziesiątki ludzi, setki spraw i myśli skoncentrowanych wokół małych ludzi, krzywdzonych, zaniedbanych i opuszczonych przez nieodpowiedzialnych lub pogubionych, zaplątanych we własne problemy dorosłych.

Powiedzmy, że jest trzynasta. Na Katowickiej, Mazowieckiej i Walecznych pachnie drugą tego dnia, parzoną kawą, dyskretnie szumią komputery, mniej dyskretnie pobrzękuje domofon, a już zupełnie bez szacunku dla uszu dzwonią, grają i śpiewają dzwonki telefonów.

Na Walecznych, przed budynkiem parkuje kawalkada dziecięcych wózków, na drugim piętrze mamy ze swoimi maluchami, pod opieką Marleny i Anety, uczą się jak być dobrymi mamami, jak radzić sobie ze stresem, jak cieszyć się macierzyństwem, jak rozpoznać, co mówi dziecko, kiedy płacze. (...)

Marta z Katowickiej ma dziś dobry dzień, udało jej się zachęcić znaną firmę do współpracy przy nowej kampanii społecznej. Przekonała ich, że klapsy nie są dobrym pomysłem na wychowanie dzieci, teraz oni pomogą nam przekonywać rodziców w całej Polsce. (...)

Na Mazowieckiej trwa przesłuchanie  jedenastoletniej Oli. Ola ma tylko babcię i wujka, który jest „zupełnie chory i babcia opiekuje się nim”. Dziewczynka dobrze zna nasz Przyjazny Pokój Przesłuchań (...)"

Statut Fundacji  - plik do pobrania >>

 

Zapraszamy do lektury broszury "Czym zajmuje się Fundacja Dzieci Niczyje?"