Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

Aktualności

Nabór wniosków do konkursu grantowego "Bezpieczne dzieciństwo"

2016-05-05

Fundacja Dzieci Niczyje zaprasza do udziału w programie grantowym „Bezpieczne dzieciństwo”. O granty mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, które wspierają społeczność lokalną w polepszaniu standardów bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Wnioski można składać do 3 czerwca 2016 roku. 

czytaj dalej »

Najnowszy numer magazynu Fundacji Dzieci Niczyje "Dajemy Dzieciom Siłę!"

W najnowszym numerze magazynu Fundacji Dzieci Niczyje "Dajemy Dzieciom Siłę!":

- W sieci porno – jak chronić dziecko?

- Chronimy dzieci – bezpieczne szkoły i przedszkola

- Grzech zaniechania – jak chronić dziecko przed przemocą rówieśniczą?

Więcej >>

Multimedia

Więcej filmów wideo »

Bądź kumplem, nie dokuczaj

2016-03-21

Poznajcie ambasadora akcji, Grzegorza Krychowiaka i odwiedźcie stronę: http://badzkumplem.cartoonnetwork.pl

Zobacz również:

 • Bądź kumplem, nie dokuczaj 2016-03-21

  Poznajcie ambasadora akcji, Grzegorza Krychowiaka i odwiedźcie stronę: http://badzkumplem.cartoonnetwork.pl

 • Homo tabletis 2015-11-05

  Film przygotowany w ramach kampanii społecznej "Mama, tata, tablet". Poznaj nowy gatunek - Homo tabletis! Czyta Krystyna Czubówna. Więcej na www.mamatatatablet.pl

   

 • Ryzyko wykorzystania zdjęć dzieci przez osoby o skłonnościach pedofilskich 2015-08-17

  Wystąpienie jest fragmentem seminarium eksperckiego "Między dzieleniem się radością a trollowaniem. Zagrożenia związane z publikowaniem przez rodziców treści dotyczących ich dzieci w internecie" , które odbyło się w warszawskim Faktycznym Domu Kultury 9 czerwca 2015.

 • Dlaczego rodzice publikują zdjęcia swoich dzieci w internecie? 2015-08-17

  Wystąpienie jest fragmentem seminarium eksperckiego "Między dzieleniem się radością a trollowaniem. Zagrożenia związane z publikowaniem przez rodziców treści dotyczących ich dzieci w internecie" , które odbyło się w warszawskim Faktycznym Domu Kultury 9 czerwca 2015.

 • Jak bezpiecznie publikować zdjęcia dzieci na portalach społecznościowych? 2015-08-17

  Wystąpienie jest fragmentem seminarium eksperckiego "Między dzieleniem się radością a trollowaniem. Zagrożenia związane z publikowaniem przez rodziców treści dotyczących ich dzieci w internecie" , które odbyło się w warszawskim Faktycznym Domu Kultury 9 czerwca 2015.

 • Zagrożenia związane z publikowaniem wizerunku dziecka w sieci 2015-08-17

  Wystąpienie jest fragmentem seminarium eksperckiego "Między dzieleniem się radością a trollowaniem. Zagrożenia związane z publikowaniem przez rodziców treści dotyczących ich dzieci w internecie" , które odbyło się w warszawskim Faktycznym Domu Kultury 9 czerwca 2015.

 • spot akcji #BiegamDobrze 2015-07-31

  W słusznej sprawie biegnie się lżej - prezentujemy spot #BiegamDobrze.

 • Dlaczego warto przystąpić do programu Chronimy Dzieci? 2015-07-29

  Zapraszamy do obejrzenia refleksji realizatorek programu Chronimy Dzieci.

 • Łukasz Ługowski - laureat Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman (2013) 2015-07-14

  Łukasz Ługowski - Nauczyciel i wychowawca, pomysłodawca, organizator i dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii "Kąt" (od 1992 roku) adresowanego do dzieci nie mieszczących się w tradycyjnym systemie nauczania z powodów emocjonalnych i społecznych (konflikty z rodzicami, przemoc ze strony dorosłych i rówieśników, dyskryminacja z powodu poglądów, wyglądu, orientacji seksualnej). Realizuje i promuje wychowanie w duchu tolerancji, braku dyskryminacji, równości i partnerstwa.

 • Ryszard Izdebski - laureat Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman (2011) 2015-07-14

  Ryszard Izdebski to pedagog, psycholog kliniczny, psychoterapeuta. Jest dyrektorem Krakowskiego Instytutu Psychoterapii Stowarzyszenia SIEMACHA oraz dyrektorem zarządu Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii, a także kierownikiem Zespołu ds. Domowej Hospitalizacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest też członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Krakowie. Prowadzi psychoterapię grupową w stowarzyszeniu „Dzieci Holocaustu” w Polsce.

 • Dr Jolanta Paruszkiewicz - laureatka nagrody im. Ainy Margolis-Edelman (2011) 2015-07-14

  Jolanta Paruszkiewicz jest pediatrą i psychiatrą dziecięcym, ordynatorem Oddziału Psychiatrii Dziecięcej Szpitala w Józefowie. Współpracuje także z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich i z Helsińską Fundacją Praw Człowieka (w zakresie praw pacjenta i praw dziecka). Ponadto, pełni funkcję starszego asystenta w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrycznej Opieki Zdrowotnej dla Dzieci i Młodzieży.

   

   

 • V Nagroda im Aliny Margolis Edelman dla Bożeny Kazanowskiej 2015-06-29

  V Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman dla osób wybitnie zasłuzonych w pomocy dzieciom krzywdzonym dla Bożeny Kazanowskiej. Uroczytsość w Muzeum Historii Żydów Polskich, 18 czerwca 2015.

 • SEKRET 2015-04-27

  Nie dla wszystkich wspomnienia z dzieciństwa są słodkie.
  Dla dzieci wykorzystywanych seksualnie, mogą być koszmarem na całe życie.

 • "Przytul hejtera" - teledysk 2015-04-27

  Teledysk jest elementem kampanii społecznej "Przytul hejtera" organizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje w partnerstwie z firmą Facebook. 

 • Spot kampanii "Przytul hejtera" 2015-04-27

  Spot jest elementem kampanii społecznej "Przytul hejtera" organizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje w partnerstwie z firmą Facebook.

  Więcej na www.przytulhejtera.pl

 • SEKRET - co się wydarzyło w Kinotece? 2015-04-27

  Niektóre sekrety mogą niszczyć życie dzieci. Możesz to zmienić - przekaż 1% podatku KRS 0000 204426

 • Na zawsze (2015) 2015-03-17

  Pierwszy taki polski film. 100% akcji w sieci.
  Perypetie młodych ludzi pokazane przez pryzmat ich interakcji w sieci.

 • Chronimy Dzieci - konferencja inauguracyjna w Sali Kolumnowej Sejmu RP 2015-03-17

  11 marca na uroczystej konferencji w Sali Kolumnowej Sejmu został zainaugurowany program Chronimy Dzieci. To ogólnopolski program certyfikowania placówek edukacyjnych realizujących politykę ochrony dzieci przed przemocą. W ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” realizuje go Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, wojewódzkimi kuratoriami oświaty, wieloma partnerskimi organizacjami i instytucjami w całej Polsce oraz Fundacją Orange wspierającą działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie. Celem programu Chronimy Dzieci jest ochrona dzieci przed przemocą i cyberprzemocą ze strony osób dorosłych (rodziców, opiekunów, pracowników placówki) oraz rówieśników. Więcej informacji na stronie www.chronimydzieci.pl

 • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 2015-03-17

  Film o zasadach działania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

 • Nadużywanie internetu przez dzieci i młodzież 2015-03-17

  Edukacyjny materiał filmowy, mający na celu przybliżenie problemu nadużywania internetu i komputera przez dzieci i młodzież profesjonalistom i rodzicom.

 • GADKI z psem 2015-03-17

  Film animowany dla dzieci nt. zagrożeń
  www.gadki.fdn.pl 

 • GADKI - Dobre Wychowanie 2015-03-17

  Tak zachowuje się dobrze wychowane dziecko
  Spot kampanii społecznej Fundacji Dzieci Niczyje - GADKI - "Dobre Wychowanie"
  www.gadki.fdn.pl

 • Ogólnopolska certyfikacja placówek edukacyjnych chroniących dzieci przed przemocą 2015-03-15

  11 marca na uroczystej konferencji w Sali Kolumnowej Sejmu został zainaugurowany program Chronimy Dzieci. To ogólnopolski program certyfikowania placówek edukacyjnych realizujących politykę ochrony dzieci przed przemocą. W ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” realizuje go Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, wojewódzkimi kuratoriami oświaty, wieloma partnerskimi organizacjami i instytucjami w całej Polsce oraz Fundacją Orange wspierającą działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie.

 • Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman dla Marzeny Affeldt! 2015-02-17

  IV Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman dla osób wybitnie zasłuzonych w pomocy dzieciom krzywdzonym dla Marzeny Affeldt. Uroczytsośc w Muzeum Historii Żydów Polskich, 31 maja 2014 roku.

  www.fdn.pl/nagroda_ame

 • 1% dla Fundacji Dzieci Niczyje 2015-02-16

  Przekaż 1% Fundacji Dzieci Niczyje. KRS 0000 20 44 26

 • Spot kampanii "Myślę, więc nie ślę" 2015-02-11

  Spot jest elementem kampanii społecznej Fundacji Dzieci Niczyje poświęconej sekstingowi, czyli rejestrowaniu i przesyłaniu osobistych materiałów o charakterze seksualnym za pośrednictwem telefonu i internetu. 

  www.seksting.fdn.pl

 • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 2014-05-14

  Czym jest Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111? Kto i jak może z niego skorzystać?

 • Pani Doktor Irena Kornatowska 2014-01-24

  18 stycznia 2014 roku odeszła Pani Doktor Irena Kornatowska - Prezes Zarządu Fundacji Dzieci Niczyje, jedna z założycielek naszej organizacji, wybitna psychiatra dziecięca.

  Wieloletni pracownik Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Ekspert w dziedzinie zapobiegania problemowi przemocy wobec dzieci oraz pomocy najmłodszym, którzy doświadczyli krzywdzenia. Do końca służyła pomocą pacjentom potrzebującym wsparcia.

  Wielki przyjaciel dzieci. Nieskończenie mądry i dobry człowiek, o ogromnej pogodzie ducha.

  Zostawiła nas pogrążonych w żalu i tęsknocie. Bardzo nam Jej brakuje.

  Rada, Zarząd, pracownicy i wolontariusze Fundacji Dzieci Niczyje

 • 10 lat Centrum Pomocy Dzieciom "Mazowiecka" 2014-01-16

  Założona przez Fundację Dzieci Niczyje pierwsza w Polsce placówka pomocy dzieciom -- ofiarom przestępstw -- Centrum Pomocy Dzieciom „Mazowiecka" -- obchodzi swoje 10. urodziny. Ideą Centrum jest zapewnienie kompleksowej pomocy dzieciom, które doświadczyły przemocy: diagnozy, interwencji, opieki psychologicznej i prawnej, a także -- przesłuchania małych świadków w przyjaznych warunkach.

 • 10. Ogólnopolska konferencja "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw" 2013-11-05

  Krzywdzenie dzieci w instytucjach, bezpieczeństwo w Internecie, wsparcie rodziny -- to część tematów jubileuszowej 10. Ogólnopolskiej konferencji „Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw" , która odbyła się 21-22 października. Jest to największe coroczne wydarzenie związane z edukacją profesjonalistów zajmujących się problemem przemocy wobec najmłodszych. Konferencja po raz 10. została zorganizowana we współpracy Fundacji Dzieci Niczyje, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Miasta Stołecznego Warszawa.

 • Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman 2013 - dla Łukasza Ługowskiego 2013-08-13

  Laureatem Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman w 2013 r. - dla osób wybitnie zasłużonych w pomocy dzieciom krzywdzonym - jest Łukasz Ługowski.

  Zobacz wręczanie statuetki zwycięzcy przez Agnieszkę Holland - przewodniczącą Kapituły Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman.

 • Zamiast klapsa 2013-08-02

  Film "Zamiast klapsa" to propozycja dla rodziców. W przyjazny sposób prezentuje, jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami małych dzieci. Rodzice mogą dowiedzieć się, jak nie stracić panowania nad sobą, gdy dziecko zachowuje się niezgodnie z ich oczekiwaniami oraz jak komunikować się z maluchem, by zachęcić go do współpracy.

 • Seminarium „Ochrona dzieci i młodzieży a duże wydarzenia sportowe” 2013-07-19

  Międzynarodowe seminarium „Ochrona dzieci i młodzieży a duże wydarzenia sportowe” odbyło się 13-14 czerwca 2013 r. w Warszawie. Zostało zorganizowane przez Fundację Dzieci Niczyje w ramach realizacji projektu „Nie odwracaj wzroku – bądź świadomy i reaguj na wykorzystywanie seksualne dzieci w turystyce!”.

 • Konferencja Cyberpomoc - 18 kwietnia 2013 r. 2013-05-09

  Konferencja Cyberpomoc dotycząca zapobiegania przemocy rówieśniczej i zagrożeniom prywatności młodych internautów odbyła się 18 kwietnia 2013 r.. Spotkanie zakończyło realizację w Polsce dwuletniego projektu „SuperKids online". Projekt był prowadzony w ramach programu Daphne.
  Konferencję przygotowała Fundacja Dzieci Niczyje wraz z Fundacją Orange.

 • Podaruj 1% Fundacji Dzieci Niczyje 2013-02-08

  Fundacja Dzieci Niczyje działa już od 22 lat i jest największą organizacją w Polsce zajmującą się problemem przemocy wobec dzieci. Aby przekazać 1% Fundacji Dzieci Niczyje wpisz KRS 0000 20 44 26 do odpowiedniej rubryki PIT lub pobierz program PIT na stronie www.1procent.fdn.pl

 • Inauguracja kampanii "Dziadkowie i wnuki. Wspólna historia" 2013-01-25

  21 stycznia 2013 r. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się konferencja prasowa rozpoczynająca nową kampanię, której celem jest wzmocnienie znaczenia więzi międzypokoleniowych oraz roli dziadków i babć w życiu dzieci.

 • Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman - 2012 2013-01-01

  Fundacja Dzieci Niczyje oraz Fundacja Zeszytów Literackich w 2011 roku ustanowiły Nagrodę im. Aliny Margolis-Edelman dla osób zasłużonych w działalności na rzecz pomocy dzieciom krzywdzonym. Wręczenie nagrody odbywa się podczas inauguracji organizowanej co roku Ogólnopolskiej konferencji "Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci".

 • 9. Ogólnopolska konferencja "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw" 2012-11-20

  Analiza systemu ochrony dzieci oraz rekomendacje zmian to cele ogólnopolskiej konferencji „Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw", która odbyła się 22-23 października 2012 r. w PKiN w Warszawie. Wydarzenie to po raz 9. organizowała Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości oraz Miastem Stołecznym Warszawa -- Biurem Pomocy i Projektów Społecznych. Tegoroczna konferencja odbyła się w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka.

 • Podpisanie Kodeksu Postępowania 2012-11-14

  Fundacja Dzieci Niczyje została oficjalnie ustanowiona lokalnym przedstawicielem Kodeksu Postępowania, którego celem jest ochrona dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym w turystyce. Kodeks jest międzynarodową inicjatywą wdrażaną przez firmy i instytucje z branży turystycznej na całym świecie. Więcej informacji o Kodeksie na www.thecode.org.

 • Eksperci FDN o przemocy werbalnej wobec dzieci 2012-09-19

  Terapeutki Fundacji Dzieci Niczyje o tym, jak złe słowa i krzyk najbliższych ranią dzieci. Film zrealizowano w ramach kampanii "Słowa ranią na całe życie", organizowanej przez FDN w kwietniu i maju 2012 r.

 • Program "Chronimy Dzieci" w warszawskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych 2012-05-15

  Chronimy Dzieci to program profilaktyki przemocy wobec dzieci realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje, adresowany do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, placówek opiekuńczo-wychowawczych, organizacji pozarządowych i innych instytucji, działających na rzecz dzieci.

  11 kwietnia 2012 r. miała miejsce inauguracja programu w warszawskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

 • Nie pozwól by zostały same – kampania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 2012-02-23

  Codziennie dzwoni do nas kilka tysięcy dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Nie dla wszystkich wystarcza wolnych linii. Wspieraj Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Przekaż 1% Fundacji Dzieci Niczyje. Nie pozwól, by zostały same.

   

 • Dzień Bezpiecznego Internetu 2012 - relacja 2012-02-12

  Tak świętowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu - 7 lutego 2012 r., Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie.

 • Historia Izy 2012-01-02

  Film jest elementem scenariuszy zajęć edukacyjnych opracowanych w ramach kampanii „Nie przegraj!". Kampania realizowana w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej". Więcej o kampanii na stronie: www.dzieciofiaryhandlu.fdn.pl

   

 • Ogólnopolska kampania społeczna "Dobry Rodzic - Dobry Start" 2011-12-28

  Kampania medialna miała na celu zwrócenie uwagi na fakt, że rodzicielstwo jest zadaniem, z którym czasami trudno sobie poradzić. Jednocześnie massmedia, pokazując rodziców małych dzieci, prezentują wizerunek wypoczętych, szczęśliwych dorosłych i uśmiechnięte dzieci. Dlatego też rodzice, którzy napotykają na problemy, wstydzą się o tym mówić, traktują swoją sytuację jako niepowodzenie. Często nie wiedzą, gdzie mogą szukać pomocy.

  Organizatorem kampanii była Fundacja Dzieci Niczyje.

 • Fundacja Dzieci Niczyje - Wesołych Świąt! 2011-12-22

  Pracownicy Fundacji Dzieci Niczyje w świątecznej piosence - dla podopiecznych, przyjaciół, partnerów, darczyńców. Wesołych Świąt!

 • Performance Teatru 6.piętro "Nsm 113/2011" dla Fundacji Dzieci Niczyje 2011-12-01

  Krótki spektakl Teatru 6. piętro - „Nsm113/2011", z udziałem Andrzeja Grabowskiego, otworzył VIII Ogólnopolską konferencję „Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw". Scenariusz spektaklu - historię młodej, skrzywdzonej przez dorosłych dziewczyny - napisała Jolanta Zmarzlik, dyrektor ds. klinicznych Fundacji Dzieci Niczyje.

  Teatr 6. piętro przygotował performance dla Fundacji Dzieci Niczyje na zasadzie pro bono.

 • VIII Ogólnopolska konferencja "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw" 2011-11-21

  24 i 25 października 2011 r. odbyła się VIII Ogólnopolska konferencja "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw". Było to największe i najbardziej oczekiwane wydarzenie 2011 r. związane z edukacją profesjonalistów zajmujących się problemem krzywdzenia najmłodszych. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z konferencji.

 • Fotoprojekt na VIII Ogólnopolskiej konferencji "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw" 2011-11-02

  24-25 października w PKiN podczas VIII Ogólnopolskiej konferencji "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw" zrealizowaliśmy IV edycję Fotoprojektu. Zapraszamy do obejrzenia.

 • Viviane Reding podczas VIII Ogólnopolskiej konferencji "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw" 2011-10-26

  Viviane Reding - unijna komisarz ds. sprawiedliwości, wymiaru sprawiedliwości i obywatelstwa, powitała 2500 uczestników VIII Ogólnopolskiej konferencji "Pomoc dzieciom - ofiarom przestępstw", organizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje, Ministerstwo Sprawiedliwości i Miasto Stołeczne Warszawa - Biuro Polityki Społecznej. Konferencja ta odbyła się w ramach polskiej Prezydencji w UE w 2011 roku.

  Więcej o konferencji: http://dzieckoswiadek.fdn.pl/viii-ogolnopolska-konferencja-pomoc-dzieciom-ofiarom-przestepstw

   

 • Kampania "Dzieciństwo bez przemocy" 2011-10-10

  Celem kampanii było zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci, promocja pozytywnych rozwiązań związanych z przeciwdziałaniem przemocy, motywowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz dzieci krzywdzonych, edukacja społeczna dostarczająca wiedzy o zjawisku krzywdzenia dzieci i sposobach radzenia sobie z tym problemem.

  W 2006 r. kampanię "Dzieciństwo bez przemocy" zrealizowano w 6 krajach (Bułgaria, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdowa, Ukraina) biorących udział w projekcie "Childhood without Abuse" koordynowanym przez Fundację Dzieci Niczyje. Spoty telewizyjne kampanii dostępne są na kanale YT Fundacji Dzieci Niczyje>>

 • 20 lat Fundacji Dzieci Niczyje 2011-09-12

  Z okazji 20-lecia FDN przygotowaliśmy specjalny film o naszej Fundacji. Zapraszamy do obejrzenia i bliższego zapoznania się z historią i początkami działalności Fundacji Dzieci Niczyje.

 • Owce w sieci making of 2011-08-31

  Reportaż z opracowania polskiej wersji językowej kreskówek "Owce w Sieci" z udziałem Andrzeja Grabowskiego. 
  „Owce w Sieci" to kolejna propozycja edukacyjna Fundacji Dzieci Niczyje oraz NASK. Adresowana jest do najmłodszych internautów.

 • Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman 2011 2011-07-12

  Fundacja Dzieci Niczyje oraz Fundacja Zeszytów Literackich w 2011 roku ustanowiły Nagrodę im. Aliny Margolis-Edelman dla osób zasłużonych w działalności na rzecz pomocy dzieciom krzywdzonym. Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman wręczana jest raz do roku osobom zasłużonym w działalności na rzecz pomocy dzieciom krzywdzonym.

  W 2011 roku laureatmi Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman zostali: Jolanta Paruszkiewicz oraz Ryszard Izdebski.

   

 • Fotoprojekt FDN na Open'er Festival 2011 2011-07-05

  Podczas tegorocznego Festiwalu Heineken Open'er zrealizowaliśmy Fotoprojekt: zbiór zdjęć uczestników Festiwalu z wybranymi przez nich hasłami Fundacji Dzieci Niczyje. Zauważyliśmy, że najczęściej wybieranym przez Was hasłem było „Kocham dziecko, żeby umiało kochać” :) Podoba Wam się? Korzystając z okazji - pozdrawiamy wszystkich openerowiczów i inne organizacje ze Strefy NGO. Warto było tu być :)

 • Fotoprojekt FDN na Open'er Festival 2011-06-29

  Podczas Festiwalu Heineken Open'er 2010 Fundacja Dzieci Niczyje zrealizowała Fotoprojekt: zbiór zdjęć uczestników Festiwalu z wybranymi przez nich hasłami Fundacji Dzieci Niczyje.

  W tym roku też jesteśmy!

  Muzyka w tle: Massive Attack feat. Horace Andy - "One love"

 • Apel o lepszą ochronę dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym 2011-06-10

  Organizacje pozarządowe, należące do Krajowego Partnerstwa na rzecz Ochrony Dzieci przed Przemocą (koordynowanego przez FDN), apelują do Ministra Sprawiedliwości o jak najszybsze, kompleksowe dostosowanie polskiego prawa do regulacji Konwencji Rady Europy o ochronie dzieci przed seksualnym wykorzystywaniem i niegodziwym traktowaniem w celach seksualnych.

 • Kampania społeczna Dobry Rodzic - Dobry Start 2011-05-11

  Kampania medialna miała na celu zwrócenie uwagi na fakt, że rodzicielstwo jest zadaniem, z którym czasami trudno sobie poradzić. Jednocześnie massmedia, pokazując rodziców małych dzieci, prezentują wizerunek wypoczętych, szczęśliwych dorosłych i uśmiechnięte dzieci. Dlatego też rodzice, którzy napotykają na problemy, wstydzą się o tym mówić, traktują swoją sytuację jako niepowodzenie. Często nie wiedzą, gdzie mogą szukać pomocy.

 • Ewa Farna - wSieci.tv - making off 2011-04-18

  "W sieci" making off - z materiału edukacyjnego, który porusza problemy zagrożeń użytkowników internetu. Materiał został zrealizowany przez Fundację Dzieci Niczyje przy współpracy z firmą Microsoft. Więcej na wsieci.tv

 • Krajowe Partnerstwo na rzecz Ochrony Dzieci przed Przemocą 2011-03-28

  Krajowe Partnerstwo na rzecz Ochrony Dzieci przed Przemocą tworzą 23 organizacje pozarządowe z całej Polski. Dzięki ich kooperacji możliwe będzie rozpowszechnianie wiedzy i standardów ochrony najmłodszych w całym kraju. Członkowie Partnerstwa są lokalnymi liderami pomocy dzieciom; ich oferta, wzmocniona przez współpracę w ramach sieci, będzie mogła trafić do wielu instytucji i organizacji w całej Polsce.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu 2011-02-16

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W roku 2011 obchody DBI przypadły na 8 lutego.

 • Dobry Rodzic - Dobry Start 2011-02-16

  Spot telewizyjny kampanii Dobry Rodzic Dobry Start prowadzonej przez Fundację Dzieci Niczyje. Kampania poświęcona jest promocji ideii dobrego rodzicielstwa.

 • Każdy ruch w Internecie zostawia ślad 2011-02-16

  Spot kampanii "Każdy ruch w Internecie zostawia ślad" prowadzonej przez Fundację Dzieci Niczyje, NASK, Rzecznika Praw Dziecka pod patronatem Policji, przy współpracy Fundacji Orange.

 • 800 100 100 - sprawdź co to za numer !!! 2011-02-16

  Animowany teledysk zespołu W Dobrym Świecie feat. FRD. Poznaj historię Piotrka, który skorzystał z telefonu zaufania Helpline.org.pl

 • Ochrona dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym 2011-02-16

  Film edukacyjny adresowany do opiekunów dzieci oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Film prezentuje wiedzę o zjawisku wykorzystywania seksualnego, legislację w tym zakresie oraz charakterystykę ofiar i sprawców.

 • Zły dotyk 2011-02-16

  Spot telewizyjny kampanii "Zły dotyk" - Ogólnopolska kampania społeczna „Zły dotyk (II edycja) poświęcona jest problemowi wykorzystywania seksualnego dzieci. Akcja pod hasłem „Dzieci skrzywdzone przez zły dotyk chcą stać się niewidoczne jest skierowana głównie do rodziców i profesjonalistów (nauczycieli, pedagogów, psychologów), a jej celem jest edukacja w zakresie możliwości ochrony najmłodszych i pomocy dzieciom, które doświadczyły wykorzystywania. www.zlydotyk.pl

 • Każdy ruch w Internecie zostawia ślad - konferencja 2011-02-16

  Konferencja prasowa na temat nowej kampanii społecznej programu „Dziecko w Sieci": Każdy ruch w Internecie zostawia ślad, związanej z nowelizacją kodeksu karnego, według której uwodzenie dzieci w Internecie to przestępstwo.

 • Kurs "Dziecko w sieci" 2011-02-16

  Kurs e-learning Fundacji Dzieci Niczyje poświęcony bezpieczeństwu dzieci w Internecie.

 • Drugie urodziny Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 2011-02-16

  Drugie urodziny Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

Kontakt i materiały dla mediów

Wpłać

1% podatku

wypełnij bezpłatnie PIT 2015

Fotobiografia Aliny Margolis-Edelman

Nowy numer kwartalnika "Dziecko krzywdzone"

Chronimy Dzieci

Biegam Dobrze