Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

     

Kim jesteśmy?

Fundacja Dzieci Niczyje istnieje po to, aby zapewnić każdemu dziecku bezpieczne dzieciństwo. Chronimy dzieci przed krzywdzeniem i pomagamy tym, które doświadczyły przemocy.

Więcej...

Sieciaki na wakacjach

Sieciaki na wakacjach to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Sieciaki na wakacjachFundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości.

Akcja „Sieciaki na wakacjach” organizowana jest od 2006 roku. Od tego czasu w piknikach wzięło udział ok. 100 tysięcy dzieci – młodych internautów. Sieciakowe pikniki odbywają się latem w wielu miejscowościach.

Program imprez nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl. Na potrzeby pikników przygotowano bogatą ofertę, na którą składa się m.in. pięć atrakcyjnych stanowisk:

  • Megacentrum Zabezpieczeń – sześć stanowisk komputerowych, wyposażonych w aplikacje umożliwiające edukację przez zabawę. Dzieci mają możliwość skorzystania z gier komputerowych serwisu www.sieciaki.pl;
  • SiecioKino – w którym dzieci mogą obejrzeć kreskówki oraz filmy na temat bezpieczeństwa w sieci. Po emisji każdego filmu czy kreskówki dzieci biorą udział w konkursie, w którym mogą wykazać się wiedzą dotyczącą bezpiecznego surfowania w internecie;
  • Scena konkursowa – gdzie odbywają się konkursy z nagrodami i koncerty hip-hopowe. Na sieciakowych piknikach występuje zespół W Dobrym Świecie, który prezentuje piosenki o tematyce edukacyjnej;
  • SiecioMat Losujący – miejsce, w którym dzieci odpowiadają na pytania quizowe dotyczące bezpieczeństwa w internecie;
  • Sieciakowa Strefa Rozrywki – gdzie dzieci mogą kolorować sieciakowe rysunki i rozwiązywać quizy, rebusy oraz zagadki dotyczące radzenia sobie z zagrożeniami online.

W trakcie zabawy podczas pikniku dzieci mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy Państwa z dziećmi na pikniki:

Radzyń Podlaski – 24.06.2015

Tarnów – 27.06.2015

Warszawa – 01.07.2015

Białystok – 11.07.2015

Nowa Sól – 08.08.2015

Słupsk – 29.08.2015

 

Sieciaki na wakacjach w Twoim mieście - zamów wakacyjne pakiety edukacyjne

Elementem akcji „Sieciaki na wakacjach” są wakacyjne pakiety edukacyjne przeznaczone dla lokalnych inicjatorów, czyli osób, które chciałyby samodzielnie zorganizować sieciakowy piknik edukacyjny w swojej miejscowości.
Do współpracy zapraszamy biblioteki, domy kultury, świetlice, organizatorów wypoczynku i czasu wolnego dzieci w okresie wakacji. Bogaty skład pakietów, w tym scenariusze imprez (wersje 45, 90 i 120 minut), pozwala na samodzielną organizację spotkań i dostosowanie programu do wieku i liczby uczestników, lokalizacji, a także liczby osób zaangażowanych w organizację i prowadzenie pikniku. Lokalne imprezy edukacyjne mogą przybierać różne formy, od spotkań dla kilku uczestników, po plenerowe pikniki dla dużej ilości dzieci. Organizując sieciakowy piknik można skorzystać z rekomendowanych scenariuszy lub samodzielnie ułożyć plan swojej imprezy korzystając z elementów umieszczonych w pakiecie (kolorowanki, quizy, edukacyjne gry komputerowe, gra planszowa i inne). Dodatkowo można uzupełnić plan swojej imprezy o samodzielnie wymyślone aktywności np. konkurs na sieciakowy plakat, gra plenerowa, przedstawienie, czy wspólne przygotowywanie gazetki ściennej.

 

Pakiety przekazywane są bezpłatnie po wypełnieniu formularza zamówieniowego na stronie:

www.edukacja.fdn.pl/materialy/sieciaki-na-wakacjach-2015.php