Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

Sieciaki na wakacjach

Sieciaki na wakacjach to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Sieciaki na wakacjachFundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości.

Akcja „Sieciaki na wakacjach” organizowana jest od 2006 roku. Od tego czasu w piknikach wzięło udział ok. 100 tysięcy dzieci – młodych internautów. Sieciakowe pikniki odbywają się latem w wielu miejscowościach.

Program imprez nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl. Na potrzeby pikników przygotowano bogatą ofertę, na którą składa się m.in. pięć atrakcyjnych stanowisk:

  • Megacentrum Zabezpieczeń – sześć stanowisk komputerowych, wyposażonych w aplikacje umożliwiające edukację przez zabawę. Dzieci mają możliwość skorzystania z gier komputerowych serwisu www.sieciaki.pl;
  • SiecioKino – w którym dzieci mogą obejrzeć kreskówki oraz filmy na temat bezpieczeństwa w sieci. Po emisji każdego filmu czy kreskówki dzieci biorą udział w konkursie, w którym mogą wykazać się wiedzą dotyczącą bezpiecznego surfowania w internecie;
  • Scena konkursowa – gdzie odbywają się konkursy z nagrodami i koncerty hip-hopowe. Na sieciakowych piknikach występuje zespół W Dobrym Świecie, który prezentuje piosenki o tematyce edukacyjnej;
  • SiecioMat Losujący – miejsce, w którym dzieci odpowiadają na pytania quizowe dotyczące bezpieczeństwa w internecie;
  • Sieciakowa Strefa Rozrywki – gdzie dzieci mogą kolorować sieciakowe rysunki i rozwiązywać quizy, rebusy oraz zagadki dotyczące radzenia sobie z zagrożeniami online.

W trakcie zabawy podczas pikniku dzieci mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy Państwa z dziećmi na pikniki:

Radzyń Podlaski – 24.06.2015

Tarnów – 27.06.2015

Warszawa – 01.07.2015

Białystok – 11.07.2015

Nowa Sól – 08.08.2015

Słupsk – 29.08.2015

 

Sieciaki na wakacjach w Twoim mieście - zamów wakacyjne pakiety edukacyjne

Elementem akcji „Sieciaki na wakacjach” są wakacyjne pakiety edukacyjne przeznaczone dla lokalnych inicjatorów, czyli osób, które chciałyby samodzielnie zorganizować sieciakowy piknik edukacyjny w swojej miejscowości.
Do współpracy zapraszamy biblioteki, domy kultury, świetlice, organizatorów wypoczynku i czasu wolnego dzieci w okresie wakacji. Bogaty skład pakietów, w tym scenariusze imprez (wersje 45, 90 i 120 minut), pozwala na samodzielną organizację spotkań i dostosowanie programu do wieku i liczby uczestników, lokalizacji, a także liczby osób zaangażowanych w organizację i prowadzenie pikniku. Lokalne imprezy edukacyjne mogą przybierać różne formy, od spotkań dla kilku uczestników, po plenerowe pikniki dla dużej ilości dzieci. Organizując sieciakowy piknik można skorzystać z rekomendowanych scenariuszy lub samodzielnie ułożyć plan swojej imprezy korzystając z elementów umieszczonych w pakiecie (kolorowanki, quizy, edukacyjne gry komputerowe, gra planszowa i inne). Dodatkowo można uzupełnić plan swojej imprezy o samodzielnie wymyślone aktywności np. konkurs na sieciakowy plakat, gra plenerowa, przedstawienie, czy wspólne przygotowywanie gazetki ściennej.

 

Pakiety przekazywane są bezpłatnie po wypełnieniu formularza zamówieniowego na stronie:

www.edukacja.fdn.pl/materialy/sieciaki-na-wakacjach-2015.php