Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Fundacja Dzieci Niczyje zmieniła nazwę na Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Już ponad 25 lat działamy na rzecz dzieci, ich rodziców i opiekunów oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Nowa nazwa i tożsamość wizualna są konsekwencją naszego rozwoju - od momentu założenia, znacznie rozszerzyliśmy zakres działań. Sercem misji fundacji pozostaje działanie na rzecz dzieci doświadczających przemocy.

Więcej...

Spotkanie dla rodziców w Szczecinie - "Słowa ranią, czyli jak unikać krzyku, kpin i obrażania dziecka"

Stowarzyszenie "SOS dla Rodziny" w Szczecinie zaprasza rodziców do udziału w bezpłatnym spotkaniu edukacyjnym „Słowa ranią, czyli jak unikać krzyku, kpin i obrażania dziecka”.

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia w godz. 16:00-18:00, miejsce: ul. Energetyków 10, 70-656 Szczecin.

Zapisy przyjmowane są do 25 kwietnia pod nr tel. 91 350 73 80 lub 91 4 330 339 lub 663 608 607.

Jak wygląda spotkanie?

Na spotkanie zapraszamy WSZYSTKICH rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej jak wychowywać dziecko bez przemocy emocjonalnej i bardziej radzić sobie ze swoim gniewem i bezsilnością. Spotkanie będzie prowadzone przez dwóch trenerów –pedagogów, którzy na co dzień pracują z rodzicami. Na spotkaniu w życzliwej atmosferze Rodzice w sposób aktywny i twórczy powiększą swoje kompetencje wychowawcze, skonsultują wątpliwości, wypracują nowe pomysły na wychowanie.

Co mogą zyskać Rodzice?
•    większą pewność siebie w roli rodzica
•    wiedzę i umiejętności wychowawcze
•    praktyczne wskazówki dot. skutecznego oddziaływania na dziecko
•    wsparcie i odreagowanie trudnych emocji i stresu
•    skorzystanie z doświadczeń innych rodziców
•    odetchnięcie od codziennych obowiązków
•    atrakcyjne materiały edukacyjne

Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej kampanii przeciwko przemocy emocjonalnej wobec dzieci „Słowa ranią na całe życie”. Organizatorem jest Fundacja Dzieci Niczyje a partnerem lokalnym Stowarzyszenie „SOS dla Rodziny” w Szczecinie. Więcej o kampanii na www.słowaranią.fdn.pl

Zobacz co o organizowanych przez nas warsztatach powiedzieli Rodzice – uczestnicy poprzednich edycji, wejdź na www.pomocrodzicom.sos.home.pl